Breussova masáž

Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu.

Tato masáž je účinná a jemná metoda působící na nervový systém a pohybový aparát, především páteř. Působí skvěle na svaly okolo páteře a ploténky související s pohybovým aparátem. Proto se s výhodou používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit tyto meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nervy. Podle R. Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad, kde se pomocí jemného tahu vytvoří prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou. Poté se do těchto míst vmasíruje třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotaci páteře, ochranu nervů před stlačením ( které se mmj. projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení…)

Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí.

Masáž je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze nebo jako prevence onemocnění páteře - uvolnění napjatého zádového svalstva.

Upozornění: u citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.


...

Rezervace

Prosím volejte

(+420) 775 24 14 14

Adresa

Březinova 62/a,

Jihlava

Otevírací doba

Po - Pá: Dle objednávek

Pošlete nám zprávu